SIK SORULAN SORULAR

Clea Hair , geçici veya kalıcı her türlü saç kaybına çözüm getirebilen Nano-Tech Hair System ile güvenilir ve doğru bir saç protez tekniği sunar. Saçların seyrek oluşu veya saçın olmayışı uygulanması açısından bir engel oluşturmaz. Clea Hair Saç Protezi kadın-erkek farketmeksizin her saç şekline, rengine ve yapısına uygun üretilmektedir.

Clea Hair Saç Protezi bir jel yardımıyla kafa derisine uygulandığı için çıkma riski taşımaz ve kendi saçınızdan ayırt edilmeyen bir kullanım rahatlığı sağlar. Ancak tıpkı kendi saçınızda olduğu gibi, Clea Hair Saç Protezinin de düzenli temizliğine ve bakımına önem vermeniz gerekir. Aksi takdirde protez uygulaması yıpranabilir. Clea Hair Saç Protezi, canlı saça uygulanan bakım ile aynıdır. Hijyenik kullanım daima önemlidir. Saçlarınızı en az iki günde bir yıkadığınız takdirde hijyen sağlanmış olur.

Clea Hair, saç diplerinin gerçeklik görüntüsüyle, saç yapısı ve mükemmel renk uyumu ile doğal bir sonuç elde eden bir saç protez uygulaması sunar. Bu nedenle gerçek saçtan ayırt edilemez. Siz de Clea Hair Saç Protezi’nin doğallığını deneyimlemek isterseniz bizimle iletişime geçiniz.

Clea Hair Saç Protezi, sizden alınan saç teli örneğinin klonlanmasıyla üretildiği için tamamen doğal bir yapı ve görünüme sahiptir. Uzmanlar tarafından yapılan uygulamanın ardından dilediğiniz gibi şekillendirilen saçlarınız, hem görüntüsü, hem de pratik kullanımıyla size kaybettiğiniz saçlarınızı arattırmaz.

Clea Hair Saç Protezi’nin küçük yaşlardaki çocuklara ve kafa derisinde ciddi egzama problemleri olanlara uygulanması tavsiye edilmez. Bu durumların dışında kalan herkes Clea Hair Saç Protezi uygulaması yaptırabilir.

Protez saç, saç dökülmesi problemi yaşayanlar için kafanın tamamına ya da sorunlu bölgelerine uygulanan ameliyatsız ve ağrısız bir yöntemdir. Protez saçınızın üretilmesi için öncelikle kafanızın kalıbı ve saç teli örneğiniz alınır. Profesyonel laboratuvarlarımızda üretilen protez saçlar, uzman ekibimiz tarafından saç dökülmesi problemi yaşadığınız bölgeye uygulanır. Uygulanan protez saçın, görünüm ve kullanım açısından kendi saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur.

Protez saçın ilk ortaya çıkışı 1950’lere, Hollywood’a dayanmaktadır. O dönemde saç kaybı sorunları yaşayan oyuncular yalnızca peruk kullanabiliyorlardı. Ancak peruk, doğal görünmemekle beraber, hız ve hareket gerektiren aksiyon sahnelerinde kayabiliyor ya da düşüyordu. Bu sorunla beraber ilk protez saçın bir Amerikan kozmetik firması tarafından üretildiği bilinmektedir. Protez saç, günümüzde çok yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir.

Protez saç uygulamasında, en doğal saç görünümünü elde etmek adına kafanızın kalıbı alınır ve saç yapınız incelenir. Herkes için ayrı uygulanan profesyonel işlemler sonucunda elde edilen protez saç kişinin kaybettiği saçlarından ayırt edilemez bir doğallığa sahiptir. Kafa derisine özel bir şekilde yapıştırıldığı için özgürce kullanabilir ve asla kayma gibi bir problem yaşamazsınız. Yüzme, duş alma, spor yapma gibi gündelik aktivitelerinizi kolayca gerçekleştirebilirken, protez saçlarınızı istediğiniz gibi tarayıp şekillendirebilirsiniz.

Peruk ise kafa yapınıza en uygun şekilde tasarlanmamıştır, bu açıdan istediğiniz konfor ve verimliliği yakalamayabilirsiniz. Doğal bir görünüme sahip olmadığından perukları ayırt etmek kolaydır. Kullanımı pratik olmayan perukla gündelik aktivitelerinizi de gerçekleştirmeniz oldukça zordur.

Clea Hair Saç Protezi, sağlık açısından hiçbir risk barındırmaz. Tamamen hijyenik merkezimizde yapılan uygulamalarımız, tıbbi bir müdahaleyi de barındırmaz. Protez saçı yapıştırmak için uygulanan özel sistem, hiçbir şekilde kafa derinizin nefes almasına engel olmaz. Protez saç, kafa derinizi koruyacağı gibi, sağlığa zarar veren bir bileşen barındırmamaktadır.

Saç protezi sorunlu bölgeye özel bir yapıştırıcı ile uygulanır. Yapıştırıcı ürün sağlığa zarar verecek hiçbir bileşen bulundurmaz. Bu ürün sağlık sertifikası ile birlikte Amerika’dan ithal edilmektedir. Ancak ne yazık ki, piyasada sağlıksız ürün kullanan birçok firma vardır ve herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız adına bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir.

Clea Hair Saç Protezi’ni uygulattıktan sonra, protez saçınızı dilediğiniz şekilde tarayabilir, saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Protez saçın üretim ve uygulamasında, dini açıdan sakıncalı hiçbir durum bulunmamaktadır. Özel uygulama sitemi sayesinde kafa derinizin tamamen nefes almasını sağlayabilen yapısı sayesinde abdeste de engel olmamaktadır. Protez saçı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Protez saçın dayanıklılık süresi tamamen kullanımına ve bakımına bağlı olarak değişmektedir. Aylık, yıllık, 2-3 yıllık, 5-10 yıllık ve ömür boyu kullanım için kullanıcıların saç protezi kullanımına ve bakımına özen göstermeleri gerektirmektedir.

Uygulanan kişinin cilt yapısına bağlı olarak, uygulama sonrasında belirli dönemlerde bakım yapılması gerekebilir. Ancak genellikle saç protezine uygulanan bakım, kendi saçınıza yaptığınız bakım ile aynıdır. Bakımın ne sıklıkla yapılacağı, Clea Hair Saç Protezi uygulaması yaptıran kişinin cilt tipine ve yaşadığı yerin iklimine bağlı bir şekilde farklılıklar göstermektedir. Bunlara ek olarak, kişilerin protezi kullanım tarzları da bu süreci etkileyen unsurlardandır.

Saç protezi uygulamasından sonra kendi saçlarınızın uzaması durmaz, ancak kendi saçınızın uzaması saç yapısı, genetik ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Her türlü sportif faaliyeti sorunsuz olarak gerçekleştirebilir, Clea Hair Saç Protezi’nin rahatlığını yaşayabilirsiniz.