27 Kas '15
Yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler ışığında, protez saç kullananların veya kullanmak isteyenlerin kafalarında benzer sorular oluştuğuna şahit olduk. Ne yazık ki [...]

Yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler ışığında, protez saç kullananların veya kullanmak isteyenlerin kafalarında benzer sorular oluştuğuna şahit olduk. Ne yazık ki bazı kurumsallıktan uzak firmalar, bu soruların bir çoğuna gerçek dışı ve salt satışa yönelik cevaplar vererek, müşterilerinin mağduriyetine sebep oluyorlar.
1. Protez saç, doğru ölçünün alınması koşuluyla her yaş ve cinsiyete uygulanabilir.
2. Kişinin, günlük yaşamındaki aktivitelerinde kısıtlamaya gitmesi gerekmez. Her türlü sportif aktivitesini yapabilir, duş alabilir, saçını fönleyebilir, istediği şekle tarayabilir, saunaya gidebilir, solaryum da bronzlaşabilir. Tüm bunları sınırlama olmaksızın yapabilmesinin tek koşulu, saç protezinin uygulamasında doğru ve kaliteli ürünlerin kullanılmasıdır.
3. Kullanılan protezin hava ve su geçirgenliğinin üst seviyede olması cildin rahat nefes alabilmesi ve temizlenmesi açısından son derece önemlidir.
4. Saç protezi başa su bazlı bir solüsyonla yapıştırılır. Kullanılan solüsyonun kalitesi kişinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Protezin uygulanması ile ilgili farklı yöntemler olsa da, bunların yeterince verimli olmadıkları zaman içerisinde ortaya çıkmıştır.
5. Canlı saça uygulanan her türlü kozmetik ürün protez saça da uygulanabilir. Ancak kullanılan ürünlerin kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Düşük kalitede üretilen ürünler canlı saça olduğu gibi protez saça da zarar verebilir. Protez saç canlı saç gibi uzamadığından zamanla yıpranır, kırılır ve estetik olmayan kötü bir hal alır. Hatta cilt de kaşıntı, tahriş ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşmaması için özellikle protez saçlara uygulanan şampuan, saç kremi, bakım spreyi vb. ürünlerin uygun kalite ve PH’ da olması önemlidir. Antibakteriyel ve kepek karşıtı ürünlerin tercih edilmesi uzun vadede oluşabilecek patojen mikroorganizmaların engellenmesini sağlayarak hijyenik ve rahat bir kullanım sağlar.
6. Protez saçın rutin bakımları vardır. Yapıştırıcı solüsyonun zamanla gücünü kaybetmesinden dolayı belli periyotlarla bakım işleminin tekrarlanması gerekmektedir. Bu da kullanılan solüsyonun hava ve su geçirgen olmasının doğal bir sonucudur. Bakım aralıklarının süresini başka faktörlerde etkilemektedir. Kişinin yaşadığı yerin sıcaklığının ve rutubetinin derecesine göre bu periyotlar 2 ila 5 hafta arasında değişmektedir.
7. Protez saç kullanıcıları, bakımlarını protez saç merkezlerinde yaptırabildikleri gibi kendileri de rahatlıkla yapabilirler.
8. Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir.Kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4 sene kullanabilmek olasıyken bu süre, doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde 1 ila 2 sene arasında değişmektedir.
9. Protez fiyatları, firmalar arası farklılık göstermekle birlikte 600 ila 1.500 Amerikan doları seviyelerinde uygulanmaktadır.
10. Saç bakım fiyatları 30 TL ile 90 TL arasında değişmektedir. Firmalar arası fiyatların bu derece esnek olmasının nedeni, kimi firmaların ürün ve eleman seçimlerinde müşteri sağlığını ve memnuniyetini esas alarak çalışmaları buna mukabil diğerlerinin ise bu anlayıştan uzak olmalarıdır. Ürün ithalatını doğru fiyat politikalarıyla yönetebilen şirketler, alternatif çözümlerle bakım giderlerini müşterilerine ödetmemek konusunda çalışmalar yapmaktadırlar.

  https://tawk.to/chat/5ae3614e5f7cdf4f0533adf6/default/?$_tawk_popout=true